Atrakcje Kalisza

O tym, że Kalisz jest jednym z najbardziej malowniczych miast nie trzeba przekonywać nikogo. Na pewno jest miejscem godnym polecenia do spędzenia wolnego czasu z rodziną. Oprócz wielu pięknych zabytków zachęca wieloma atrakcjami zarówno dzieci jak i dorosłych. Kalisz jest najstarszym Polskim miastem i tak naprawdę widać to na każdym kroku po jego architekturze. Przyciąga turystów swoim malowniczym położeniem oraz zabytkami ale jest również miejscem pielgrzymek zarówno z kraju jak i z zagranicy. W kilku słowach nie da się opisać piękna tego miasta dlatego też warto je zwiedzić i przekonać się samemu.

Największe Kaliskie atrakcje.

Dla turystów pragnących atrakcji oraz przygody Kalisz przygotował wiele miejsc do których koniecznie trzeba zajrzeć. Przede wszystkim miejscem godnym polecenia jest oczywiście Bazylika Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny z sanktuarium Św. Józefa (zwaną również Polskim Nazaretem). Ale to nie jedyna atrakcja tego miasta. Koniecznie trzeba odwiedzić Rezerwat Archeologiczny, zabytkowy park miejski ( Założony w 1798 roku. Ciekawostką może okazać się fakt, że jego najstarszy fragment utrzymany jest w stylu angielskim) czy też most kamienny. Dla młodszego pokolenia odkrywców fascynacją może okazać się Schron Przeciwatomowy, Kaliski park wodny jak również miasteczko wodne czy też lodowisko. Dla sportowców sporym wyzwaniem może okazać się sala wspinaczkowa Anty Grawitacja oraz Ściana Wspinaczkowa BlokoBlisko.

Dla wielbicieli historii i sztuki Kalisz przygotował Muzea między innymi Muzeum Historii Szczypiorna, Techniki i Uzbrojenia Wojskowego (które w swoich murach gromadzi wyposażenie wojskowe i mundurowe, broń artyleryjską jak również pojazdy wojskowe) oraz Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej. Każdy turysta chociaż na chwilę powinien odwiedzić Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego zarówno duża scenę jak i kameralną. Ciekawym przeżyciem może być również wycieczka łodzią św. Wojciecha. Jak widać to piękne miasto ma Nam do zaoferowania naprawdę wiele. Dużym ułatwieniem dla turystów są Kaliskie linie autobusowe, które obsługują 25 różnych tras. Przecież nie zawsze korzystamy z własnego środka transportu. Jedno jest pewne. Planując odpoczynek warto uwzględnić to piękne i malownicze miasto jakim jest Kalisz. Nie tylko zregenerujemy siły ale również Nasze pociechy świetnie spędzą czas nie tylko na zabawie ale również nauce bawiąc się. Jak to mówią dwa w jednym „ przyjemne z pożytecznym”. Reasumując w tym pięknym miejscu na pewno każdy znajdzie coś dla siebie, odpocznie i bez wątpienia wróci niejednokrotnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *