Co warto zobaczyć w Kaliszu

Na wstępie warto wspomnieć, że Kalisz jest pięknym oraz malowniczym miastem leżącym w południowo-wschodniej części województwa Wielkopolskiego. Niejednokrotnie planując wakacje z dziećmi czy też urlop szukamy ofert w biurach podróży aby wyjechać zagranicę. Wielka szkoda ponieważ w Polsce też mamy naprawdę wiele pięknych miejsc z niesamowitymi zabytkami oraz atrakcjami, które naprawdę warto zwiedzić. Nie zawsze daleko oznacza lepiej i piękniej. Niejednokrotnie nie dostrzegamy cudownych zabytków, które mamy w zasięgu ręki.

Zabytki Kalisza warte uwagi

Kalisz oferuje Nam wiele pięknych zabytków, którym warto przyjrzeć się bliska. Wśród pięknych krajobrazów godnym polecenia jest Sanktuarium Świętego Józefa patrona miasta. Zaliczane jest do jednego z najstarszych kościołów w mieście. Piękny obiekt sakralny zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz. Kościół ten jest miejscem częstych pielgrzymek ludzi nie tylko z polski ale również zagranicy. Mieszkańcy twierdzą, że to właśnie dzięki opiekunowi Świętemu Józefowi omija ich wszelkie zło oraz nieszczęścia. Kto raz odwiedzi to piękne Sanktuarium na pewno powróci tam niejednokrotnie.

Każdy odwiedzający to piękne miasto powinien również zwrócić swoją uwagę na Cerkiew Prawosławną pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Jest jedyną cerkwią w tej części Wielkopolski i służy mieszkańcom po dzień dzisiejszy. Wzniesiona została w jednym z najbardziej malowniczych punktów Kalisza w bliskim sąsiedztwie kolegiaty Świętego Józefa. Będąc w Kaliszu konieczne trzeba odwiedzić Katedrę Kaliską Kościół pw. Świętego Mikołaja Biskupa ufundowany przez księcia Bolesława Pobożnego. Wykonany w stylu gotyckim zachwyca swoim pięknem. Kolejnym zabytkiem jakim może pochwalić się to piękne miasto jest Rezerwat Archeologiczny Zamku Kazimierzowskiego. Jest to fragment fundamentów zamku kaliskiego albowiem jak wiadomo zamek kilkukrotnie płonął po czym został całkowicie rozebrany. Jednak duża część fundamentów tego pięknego zamku została zabezpieczona właśnie w formie rezerwatu. A przede wszystkim koniecznie trzeba zwiedzić Kaliski Ratusz . Przyciąga swoją uwagę nie tylko jako urząd znajdujący się w centrum miasta ale również jako piękny budynek z potężnymi schodami oraz wieżą ratuszową. Zabytków tego miasta można wyliczać w nieskończoność. Dlatego też planując chwilę odpoczynku warto pomyśleć o zwiedzeniu Kalisza. Nie dość, że można poznać „ kawałek pięknej historii” ale również odpocząć w pięknym i malowniczym miejscu. Zabytki jakie oferuje Kalisz na pewno na długo zapadną w naszej pamięci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *